Korozyonlu Tankı ve Kimyasal Temizlik

 

tank-2

KİMYASAL TEMİZLİK
Kimyasal temizlik hizmeti, işletmelerin süreç verimliliğini kârlı ve teknolojik çözümler ile arttırmaktadır.

Kimyasal temizleme yöntemlerimiz, mekanik temizlik yöntemlerinden daha az etkili temizlik gösterir. Kimyasal atık yönetim planlarımız, kimyasal temizlik yöntemleriyle mevcut sorunları çözerek, aynı zamanda ortaya çıkabilecek sorunlara karşı önleyici tedbirler alan bir yaklaşım sunmaktadır. Ayrıca tesis, kimyasal temizlik hizmetinin uygulanacağı tüm ana işlem ekipmanlarını tanımlamak için aşağıdaki döngüleri dikkate almaktadır.
Kimyasal temizlikin ne zaman ve hangi alanlarda uygulanacağı ile ilgili atık yönetim hizmet planlarını ve varsayımlarını en aza indirmek için yıllık iş kapsamı, maliyet analizi ve uygulama planı geliştirilmiştir.
Şirketimiz, kullanılmış yakıt kalıntılarını, korozyon ürünlerini, sudaki sertlik çökeltilerini ve endüstriyel proses ekipmanlarından kaynaklanan diğer kirletici maddeleri temizlemek için son teknoloji ürünü kimyasal temizleme teknolojileri sunmaktadır.

TANK TEMİZLİĞİ

Risk analizi ve sağlanan iş güvenliği ile tank temizliğiniz, tanklarınızın ilk temizliğinde size ulaştırılır.

Şirketimiz tank temizleme projesi kapsamında; ilk değerlendirme, risk analizi, güvenlik önlemlerinin belirlenmesi, atıkların belirlenmesi, atık kodunun belirlenmesi, tehlike sınıfının belirlenmesi ve atıkların bertarafı. Susuzlaştırma, geri kazanım, geçici depolama, transfer ve bertaraf hizmetleri sunduğumuz hizmetler arasındadır.
Tank bakım hizmetleri; onarım, körlük, kontrol ve denetim, ileri mühendislik, iş maliyet analizi ve risk analizi planları. Şirketimiz ayrıca depolama tankları için hizmet dışı sürelerin azaltılması, atık hacminin en aza indirilmesi, proje fiyatlarının düşürülmesi ve güvenliğin geliştirilmesi gibi süreçler için yenilikçi çözüm yöntemleri sunmaktadır.

Korozyon Tankı ve Kimyasal Temizlik

Bir metalin uzun süre korozyondan korunması, temizlenen yüzeye uygulanan kaplamaya bağlıdır. Metal yüzeylerdeki oksidasyonlar tamamen temizlendikten sonra, gerekli işlemler yapılarak metalin uzun bir süre korozyona maruz kalması önlenir. Temizlenmiş yüzeylerin korozyondan korunması boya ile sağlanır. Bir yüzeyde korozyon meydana gelirse, korozyon tankı ve kimyasal temizlik yapılır. Metal yüzeylerin kirlenmesi kaçınılmazdır. Korozif metal yüzeyler de profesyonel olarak tedavi edilmelidir. Tekdemir Kumlama, bu işlemleri uzman personel ile gerçekleştirmektedir. Metal yüzeylerde bir süre dışarıda kalan bazı kirlilik türleri vardır ve yüzeyde korozyon da vardır. Bu durumda, önce kimyasal yüzey temizleme yöntemleri uygulanır. Özellikle yağların temizlenmesi sadece kimyasal yöntemlerle yapılabilir. Kimyasal yüzey temizleme işleminde solvent, alkali ve asit yöntemleri kullanılır. Bu yöntemler bazen kumlamadan sonra bazen mekanik olarak veya son temizlik olarak doğrudan uygulanabilir.

Kimyasal Temizlik Nasıl Yapılır?

Solventle yüzey temizliği, uygulama formu açısından dört farklı grupta toplanabilir. Bazıları yüzeyi silerek temizler. Bu yöntemde bir bez, fırça veya sünger çözücü ile ıslatılır, daha sonra metal yüzey sürtünme ile temizlenir. Ancak, işlem çok uzun sürüyor ve bu yöntem büyük yüzeylerin temizlenmesi için tercih edilmiyor. Başka bir yöntem bir çözücü içine daldırmaktır. Temizlenecek metaller daldırılır ve bir çözücü tankında temizlenir. Temizleme işlemi ayrıca çözücünün püskürtülmesiyle gerçekleştirilir. Yüksek basınçla püskürtülmüş solvent, yüzeyi ve gresi tamamen temizler. Solvent buharı temizlemek için kullanılan temizlik malzemesinin yüzeyinde çözücü buhar tutulur. Solvent temizliği çok kolaydır. Kullanılan ekipman için daha az alan kullanmak da bir avantajdır. Alkali temizleme yöntemleri, solventten daha ucuz ve daha az tehlikelidir. Bu yöntem ayrıca püskürtme ve daldırma yöntemleri ile gerçekleştirilir. Alkaliler, yüzeydeki yağları yüzeyden temizler. Bu ve benzeri korozyon tankı ve kimyasal temizliği TEKDEMİR YUZEY KORUMA tarafından güvenle yapılır.

Kimyasal Temizlik Daha Karlıdır

Kimyasal temizlik hizmeti son derece kârlıdır ve işletmelerin verimliliğini arttırır. Bu yöntem, mekanik temizleme yöntemlerine kıyasla çok daha verimli bir temizleme işlemi sağlar. Bu yöntem, yüzeyi korozif tank ve kimyasal temizleme servisi ile temizlemek için kullanılır. Yakıt deposu ve tankerlerin bu yöntemle temizlenmesi potansiyel problemleri tamamen ortadan kaldırır. Tankların ilk gün kadar temiz olma şekli de, tanklarda delinme olasılığını ortadan kaldırır. Tekdemir Kumlama, kimyasal temizlik hizmetlerini yüksek kalitede gerçekleştirmektedir. Uygulanacak şirketin teknolojik alt yapısının, personelin soruşturulmasının ve sunduğu hizmetlerin araştırılması gerektiği belirtilmektedir. Profesyonel ekiplerle çalışan firmalardan alınan hizmet kalitesinin ifade edildiği belirtilmektedir.